Nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi. Placówka przy ul. Przyrodniczej otwarta

Nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi. Placówka przy ul. Przyrodniczej otwarta
Fot. Anna Shvets / Pexels

Przy ul. Przyrodniczej, tuż obok parku Julianowskiego, zostało otwarte nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. 10 października pierwsi goście odwiedzili nowe miejsce.

To pierwsze Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS), które powstało przy Miejskim Centrum Medycznym „Jonscher”, a siódme w Łodzi. Zostało otwarte przy ul. Przyrodniczej 7/9. – Bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce w mojej okolicy. Byłam na kilku zajęciach w różnych Centrach i bardzo mi się podobało. Teraz mam CZAS niedaleko swojego domu. Na pewno będę chodzić na zajęcia ze swoimi kolegami! – mówi pani Irena, seniorka z Łodzi uczestnicząca w otwarciu.

Do dyspozycji seniorów są nie tylko sale: komputerowa, gimnastyczna z przyrządami do ćwiczeń czy relaksacyjna, ale też zewnętrzna siłownia dostosowana do potrzeb osób starszych.

Na październik pracownicy CZAS przygotowali wiele zajęć. Zainteresowani będą mogli przyjść na zajęcia z… samoobrony dla seniora. Podczas lekcji specjaliści wyjaśnią słuchaczom, jak zachować się w kryzysowych sytuacjach, by uniknąć niebezpieczeństwa.

Dla artystycznych dusz przygotowano warsztaty malarskie i fotograficzne. Nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu. Wystarczy przyjść ze swoim telefonem, który ma funkcję robienia zdjęć. Miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w spacerach nordic walking. Należy pamiętać o wzięciu własnych kijków.

Nie tylko artystyczne zajęcia

Odbywać się będą również spotkania z psychologiem i dietetykiem. Każdego dnia seniorzy będą mogli przyjść na zajęcia integracyjne, które poprowadzą pracownicy placówki. Do końca miesiąca nie będą jeszcze prowadzone zapisy na warsztaty, a osoby zainteresowane mogą po prostu przyjść na wybrane zajęcia, by poznać placówkę. Plan zajęć będzie udostępniony na Facebooku oraz na stronie internetowej CZAS. Po więcej informacji można też dzwonić pod numer 42 617 12 32.

Pierwszy harmonogram zajęć na przyszły miesiąc, który będzie już obejmował każdy dzień powszedni od rana do późnego popołudnia, zostanie udostępniony 20 października. Zapisy będą prowadzone 25 października drogą telefoniczną w godz. 9:00–13:00.

Do prowadzonych już zajęć zostaną włączone m.in. warsztaty komputerowe w specjalnie przygotowanej do tego pracowni. Dzięki nim żaden program i aplikacja nie będą straszne seniorom. Planowane są również lekcje rękodzieła i zajęcia gimnastyczne. Oferta będzie rozszerzana – w zależności od oczekiwań uczestników – a wszystko po to, by każdy znalazł w CZAS coś dla siebie.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email