Nowa winda w SOSW nr 2 już działa

Fot. Mateusz Misztal
Fot Mateusz Misztal

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu uroczyście otwarto dziś windę, która służyć będzie dzieciom z niepełnosprawnościami.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ ICH WIĘCEJ

W otwarciu windy uczestniczyła m.in. wiceprezydent Elbląga Katarzyna Wiśniewska, ale przede wszystkim dzieci uczęszczające do Ośrodka, bo to głównie dla nich powstał ten obiekt.

– Trwało to troszeczkę, bo tak ze dwa lata. Spełniło się nasze marzenie, bo najpierw był pomysł, potem trzeba było zrobić projekt budowlany, pozyskać środki finansowe, napisać projekt o dofinansowanie z PFRON-u, dostać akceptację i pozyskać zgodę prezydenta na dodatkowe środki finansowe jako wkład własny i udało się – mówi z nieskrywaną satysfakcją Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka nr 2 w Elblągu. – Winda jest bardzo potrzebna, w placówce są dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i ta winda pozwoli nam skomunikować poszczególne poziomy. Jesteśmy dziś bardzo szczęśliwi – dodaje.

Winda ułatwi poruszanie się po placówce dzieciom i opiekunom, zapewni także większe bezpieczeństwo uczniom.

Zakres prac obejmował: demontaż istniejącego dźwigu, wykonanie przebcia stropodachu budynku parterowego, wykonanie przebicia ścian zewnętrznych pierwszego i drugiego piętra dla wykonania wejść do windy, wykonanie szybu windowego, dostarczenie i zamontowanie dźwigu platformowego pionowego dostosowanego dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, budowę nowych schodów na parterze budynku, wykonanie nowych ścianek działowych, wykonanie napraw posadzek, ścian i sufitów, dokonanie odbioru technicznego dźwigu platformowego pionowego przez Urząd Dozoru Technicznego.

Całkowity koszt budowy wyniósł 354 724 zł, z czego 165 000 zł (47 proc.) stanowi dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ze środków pochodzących z „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B. Pozostała kwota (189 724 zł) to środki własne Gminy Miasto Elbląg.

Print Friendly, PDF & Email