Nowa Rada Olsztyńskich Seniorów

Nowa Rada Olsztyńskich Seniorów
Fot. Adminstrator

Podsumowanie poprzedniej kadencji i rozpoczęcie kolejnej – tak było w poniedziałek (7 października) w ratuszu. Nominacje z rąk prezydenta miasta odebrali działacze nowej Rady Olsztyński Seniorów.

To już trzecia kadencja Rady. Została powołana na lata 2019-2021. Zanim jednak działacze, którzy zostali do niej powołani, odebrali nominacje, była okazja do podziękowania pracującym w Radzie przez minione dwa lata.

– Bardzo wielkie słowa uznania za Wasze zaangażowanie – mówił prezydent Piotr Grzymowicz. – Niejednokrotnie braliśmy udział w wydarzeniach organizowanych przez Radę Seniorów. To, co robicie, cieszy się wielkim uznaniem. Obszary, którymi się zajmujecie są niezwykle istotne. Jesteście kopalnią wiedzy, z której należy korzystać.

Rada Olsztyńskich Seniorów w poprzedniej, dwuletniej kadencji zrealizowała ok. 45 projektów. – Wiele osób było bardzo zaangażowanych w naszą działalność – mówił były przewodniczący Rady, prof. Lucjan Jędrychowski. – Jestem za to bardzo wdzięczny. Myślę, że mamy całkiem sporo osiągnięć, m.in. te w zakresie działań na rzecz bezpieczeństwa seniorów czy wydanie specjalnego informatora. Mam nadzieję, że nowa rada będzie kontynuować choć część zainicjowanych przez nas aktywności.

Rada jest organem, którego cel to inicjowanie przedsięwzięć, doradzanie gminie, konsultowanie zagadnień związanych z osobami starszymi. Wśród najważniejszych tematów, jakimi się zajmuje są: integracja i aktywności ludzi starszych, profilaktyka i promocja zdrowia seniorów, edukacja, kultura, rekreacja oraz bezpieczeństwo.

Źródło i fot.: olsztyn.eu
Print Friendly, PDF & Email