Nowa przestrzeń dla gdyńskich ratowników

Nowa przestrzeń dla gdyńskich ratowników
Fot. Sławomir Okoń / gdynia.pl

Od czwartku, 18 lutego ratownicy z Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Białowieskiej 1 mają nowe pomieszczenia socjalne. Teraz po każdej akcji będą mogli chwilę odpocząć i przygotować się do następnego wyjazdu. Remont pomieszczeń został sfinansowany z budżetu miasta.

Od 18 lutego pracownicy i ratownicy z Podstawowych Zespołów Ratownictwa Medycznego w MSPR przy ul. Białowieskiej 1 mają do dyspozycji nowe pomieszczenia. Przygotowana przestrzeń zwiększy ich komfort pracy, bezpieczeństwo i higienę. Pierwsza pomoc najczęściej przychodzi z osobą ratownika medycznego. To oni są bowiem na pierwszej linii frontu i jako pierwsi udzielają pomocy przedmedycznej. Dlatego tak ważne jest, aby mieli gdzie odpocząć między akcjami, odświeżyć się czy zjeść posiłek.

– Nie ma najmniejszej wątpliwości, że siłą gdyńskiego pogotowia są pracownicy, w tym także ratownicy medyczni, ich wiedza oraz doświadczenie. Ale oprócz tego kluczowe jest także to, aby mogli oni pracować w normalnych warunkach. Stąd decyzja o sfinansowaniu pomieszczeń socjalnych i przestrzeni, w której mogą odpoczywać, nabierać sił na to, aby ze skutecznością realizować działania na rzecz mieszkańców naszego miasta – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Prace remontowe zostały sfinansowane z budżetu Gdyni. Trwały od 16 listopada do 21 grudnia 2020 roku. Przestrzeń została zaadaptowana z pomieszczeń wynajmowanych przez organizację pozarządową, która korzystała z niej do 2018 roku.

Na 135 m2 pracują dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego. Teraz ich załogi będą miały do dyspozycji:

  • dwa pokoje socjalne,
  • pomieszczenia gospodarcze, sanitarne,
  • miejsce do mycia sprzętu medycznego,
  • wspólną salę,
  • magazyn na sprzęt ratownictwa medycznego,
  • szatnię,
  • kuchnię z jadalnią,
  • składnicę dokumentacji medycznej.

Poza tym po remoncie powstały również wydzielone pomieszczenia przeznaczone dla zespołów ratownictwa medycznego – do dezynfekcji i dekontaminacji.

– W imieniu pracowników i dyrekcji MSPR SP ZOZ pragnę podziękować miastu Gdynia, a w szczególności panom prezydentom, za umożliwienie nam stworzenia godnych warunków pracy, między wyjazdami na akcje, dla ratowników medycznych zatrudnionych w MSPR w Gdyni. Mam nadzieję, iż wysoki standard i dobre warunki socjalne wpłyną na bezpieczeństwo i jakość wykonywanej przez nich pracy – mówi dyrektor Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni Beata Pająk-Michalik.

Magdalena Śliżewska / gdynia.pl
Print Friendly, PDF & Email