Nowa karetka dla szpitala w Otwocku

Nowa karetka dla szpitala w Otwocku
Fot. arch. UMWM

Jedna z 91 karetek zakupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach covidowego projektu unijnego trafiła do otwockiego Powiatowego Centrum Zdrowia. Wartość przekazanego pojazdu to blisko 300 tys. zł.

Sprzęt wysokiej jakości

Nowa karetka to ambulans typu T (Mercedes Benz Vito) wraz z wyposażaniem. Znajdują się w nim m.in. nosze, transporter pod nosze czy samojezdne krzesełko kardiologiczne. Wartość pojazdu to blisko 300 tys. zł.

Obok nowej karetki transportowej, samorząd województwa przekazał do Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku także m.in.: ambulans typu C, aparat do znieczulenia, pompę infuzyjną, aparat do wentylacji wysokoprzepływowej, mobilny aparat RTG, defibrylator z wyposażeniem dodatkowym czy kardiomonitor. Wartość sprzętu i środków ochrony osobistej przekazanych do otwockiej placówki w ramach covidowego unijnego projektu samorządu Mazowsza to ponad 3 mln zł.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego, Piotr Kandyba radny województwa mazowieckiego (sejmikowy klub KO), Bożena Żelazowska (posłanka PSL), przedstawiciele urzędu marszałkowskiego – Agnieszka Gonczaryk, dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej i Tomasz Rosłonek, dyrektor Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji oraz przedstawiciele i pracownicy Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o o w restrukturyzacji w Otwocku.

Covidowy projekt unijny

W ramach projektu pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” zakupiono w sumie 91 karetek. Oprócz placówki w Otwocku trafiły m.in. do szpitali w Płońsku, Sokołowie Podlaskim, Grodzisku Mazowieckim oraz do Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie.

Całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego niemal 45 mln zł to środki europejskie, blisko 50 mln, to wkład własny województwa mazowieckiego, a około 15 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Samorząd Województwa Mazowieckiego
Print Friendly, PDF & Email