No właśnie miłość. O tym, jak, kogo i dlaczego kochamy

No właśnie miłość. O tym, jak, kogo i dlaczego kochamy
Fot. Adminstrator

11 lutego nakładem wydawnictwa Marginesy ukazała się książka Laury Muchy „No właśnie miłość”. To opowieść o miłości i związkach zainspirowana setkami rozmów autorki z ludźmi w różnych wieku (8-95 lat) i z różnych kontynentów.

Zebrana w trakcie wywiadów wiedza połączona została z tym, co na temat miłości mówi psychologia, filozofia, antropologia i statystyka.

Poeci, filozofowie i artyści od wieków próbowali wyjaśnić naturę miłości, a Laura Mucha postanowiła zapytać ludzi takich jak my.

Przeprowadziła wywiady z setkami nieznajomych w wieku od lat 8 do 95 w ponad czterdziestu krajach, prosząc ich o podzielenie się swoimi najbardziej osobistymi przeżyciami.
– Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia?
– W jaki sposób wychowanie wpływa na nasze związki z innymi?
– Czego powinniśmy szukać u partnera?
– Czy monogamia jest naturalna?
– Dlaczego ludzie się zdradzają?
– Skąd wiadomo, że przyszła pora żeby odejść?
– Jak radzić sobie ze stratą?

No właśnie, miłość łączy codzienne doświadczenia i teorię, stanowiąc doskonałą lekturę dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć, czym jest ten stan i dlaczego – często wbrew rozsądkowi – dziwnie się zachowujemy.

O książce:

Niezwykła i wnikliwa analiza blasków i cieni miłości. Znacznie lepsza i bardziej pouczająca niż mój własny film! Laura znalazła dowód na to, że miłość rzeczywiście jest wszędzie wokół nas – i zadała sobie trud, aby ją zrozumieć i poddać dogłębnej analizie. Coś wspaniałego!

Richard Curtis, reżyser To właśnie miłość, scenarzysta Czterech wesel i pogrzebu i Notting Hill

Ta świetnie napisana i zabawna książka, może zainspirować do tego, aby bardziej wnikliwie przyjrzeć się prawdziwej naturze własnych związków.

„Publishers Weekly”

O autorce:

Laura Mucha zanim została prawniczką w dużej międzynarodowej firmie prawniczej, studiowała psychologię i filozofię oraz uczyła się akrobacji na trapezie i pływała w rejonie Antarktydy. Gdy w wieku 29 lat została potracona przez samochód, postanowiła zmienić zawód – obecnie jest nagradzaną poetką oraz pisarką, udziela wywiadów i występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Opowiadała o miłości w BBC Radio 4, występowała na antenie, WNYC, ABC, Channel 10 oraz Channel 4. „The Guardian” opisał ją jako „fantastycznie wścibskiego gościa”.

Marginesy
Print Friendly, PDF & Email