"Nitki, wzory i kolory" – Wernisaż wystawy Anny Karatkiewicz w Galerii Filar Sztuki w Bibliotece ANS w Elblągu

"Nitki, wzory i kolory" – Wernisaż wystawy Anny Karatkiewicz w Galerii Filar Sztuki w Bibliotece ANS w Elblągu
Wernisaż wystawy Anny Karatkiewicz - 1

5 grudnia o godz. 17.00 zaprasza Państwa Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu przy Al. Grunwaldzkiej 137 na wernisaż wystawy pt. „Nitki, wzory i kolory” Anny Karatkiewicz.

Wystawa „Nitki, wzory i kolory” stanowi prezentację tkaniny artystycznej, eksperymentalnej oraz prac wykonanych techniką batiku z uzupełniającymi je naszywanymi aplikacjami. Prace charakteryzuje różnorodność materiału, geometria, kolor oraz ich wzajemne oddziaływanie na siebie.

Podczas wernisażu o oprawę muzyczną zadba wiolonczelistka Dagna Krause.

Wystawę będzie można zwiedzać w godzinach pracy Biblioteki (wtorek – czwartek 8.00-18.00, poniedziałek i piątek 8.00-16.00, sobota 8.00-14.00).

ANNA KARATKIEWICZ

Urodziła się w 1981 roku w Elblągu. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dalszą naukę kontynuowała na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie studentka psychologii.

Od wielu lat bierze udział w plenerach ogólnopolskich i wystawach zbiorowych, przeglądach i konkursach. W jej twórczości szczególnie ważne miejsce zajmuje batik, ceramika, florystyka, a w ostatnim czasie głównie tkanina, którą zaczęła odkrywać uczestnicząc w Międzynarodowych Letnich Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA organizowanych przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Na co dzień wykorzystuje działania twórcze w pracy zawodowej z osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi.

Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email