Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie…

Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie…
Fot. Adminstrator

Urząd Miasta Iławy – Ośrodek Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Iławskie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają rodziców na bezpłatne spotkanie z ekspertem ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie połączone z projekcją filmu.

Wydarzenie rozpocznie się 7 października (poniedziałek) w godz. 16:00 – 20:00 w Kinoteatrze. Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtasik ekspert w dziedzinie cyberprzemocy od lat zajmujący się działaniami profilaktycznymi skierowanymi do rodziców oraz szkoleniami profesjonalistów w tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Przedstawi on zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci w sieci np.: seksting, uwodzenie w internecie, opowie czym jest hejt oraz patostreamy. Coraz częściej zarówno dzieci jak i osoby dorosłe nie uświadamiają sobie jak krzywdzące mogą być działania podejmowane online.

Kontakt dziecka z niepożądanymi materiałami w internecie często powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburza prawidłowy rozwój i obniża poczucie bezpieczeństwa. Dlatego bardzo ważną role w przeciwdziałaniu cyberprzemocy pełnią rodzice, którzy dzięki bliskim relacjom mogą skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom lub szybko je wykryć i zainterweniować.

W drugiej części spotkania zaprezentowany zostanie film „Pożegnanie z niewinnością”, który przedstawia szczęśliwą rodzinę Cameronów mieszkającą w dużym, eleganckim domu na przedmieściach. Rodzice są przekonani, że zapewniają dzieciom całkowite bezpieczeństwo i że nie może stać się nic złego. Tak jest do momentu gdy 14-letnia Annie (Liana Liberato) poznaje w Internecie 16-letniego Charliego. Chłopak jest ziszczeniem marzeń nastolatki o idealnym partnerze. Annie coraz bardziej angażuje się w wirtualną znajomość. Rodzice nie maja nic przeciwko, w końcu takie zauroczenie jest typowe dla dziewcząt w tym wieku. A potem Annie spotyka się z Charliem – i okazuje się, że rzeczywistość jest szokująco inna od wyobrażanej. To spotkanie pociąga za sobą dramatyczne wydarzenia i zmienia życie całej rodziny na zawsze…

Źródło: ilawa.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email