Niewidomy raper oddał hołd polskim bohaterom

Niewidomy raper oddał hołd polskim bohaterom
Fot. Adminstrator

MC Sobieski stworzył patriotyczny utwór, będący hołdem dla polskich bohaterów, którzy w sposób cichy i tajny walczyli z wrogiem podczas II Wojny Światowej.

MC Sobieski (Patryk Bielewicz) to niewidomy raper, który w swojej twórczości często porusza tematy historyczne. Tym razem nowym utworem oddał hołd cichociemnym: polskim żołnierzom szkolonym w Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych. Raper z Kalisza postanowił docenić ich odwagę i poświęcenie, nagrywając utwór im poświęcony.

– Chociaż z dnia na dzień widzę coraz mniej, to moje serce ciągle przepełnione jest miłością do Ojczyzny. Dużo młodych osób nie docenia odwagi pokolenia, które przelewało swoją krew, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Mam nadzieję, że poprzez moją muzykę, przywrócę pamięć o tamtych bohaterach – podkreśla MC Sobieski.

– Czekałem właśnie na coś takiego. Czytasz mi w myślach. Genialna piosenka. Czekam na więcej – skomentował DJ Baro. – Porusza serce. Dzięki Sobieski, że przypominasz nam o tych ludziach. O ludziach, z których możemy brać wzorce – dodał użytkownik pako 1. – To jest tak piękne, że brak mi słów. Nie jestem wielką patriotką, ale ta piosenka wywołała we mnie trudne do opisania emocje… – napisała Spektra Shadow.

Utwór w większości spotkał się z pozytywnymi komentarzami, a internautom spodobała się muzyczna troska o pamięć historyczną. Część użytkowników skrytykowała jednak jeden fragment piosenki: „Żaden marsz tolerancji, równości. Nie przyćmi prawdziwych polskich wartości…”

– Nie spodziewałam się Sobieski po Tobie mieszania kwestii patriotyzmu i tolerancji czy równości. Jakoś nie widzę, żeby te dwie  ostanie kwestie stały w opozycji do „prawdziwych polskich wartości”. Robisz dobrą muzykę, ale podsycanie jej takim przekazem nie działa na jej korzyść – napisał użytkownik Wiosna w pełni. – Ja wszystko rozumiem, rap jest świetny i bardzo patriotyczny, ale.. Po co tutaj była ta wzmianka o marszach równości? Nie wiem, czy to miało w jakiś sposób obrazić te marsze, ale mam nadzieję, że źle coś zrozumiałam. Podoba mi się za to reszta tekstu i beat – skomentowała Marianna Pawela.

Wywiad z artystą przeczytać można TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email