Niewidomi i niedowidzący stworzą audycję radiową

Niewidomi i niedowidzący stworzą audycję radiową
Fot. Adminstrator

Przez sześć dni, od 26 lipca szesnaścioro niedowidzących i niewidomych dzieci będzie pracować nad stworzeniem słuchowiska radiowego na podstawie powieści Małgorzaty Musierowicz ”Ida Sierpniowa”. Będzie ono efektem warsztatów muzycznych, teatralnych i z emisji głosu.

– Uczestnicy warsztatów to laureaci ogólnopolskiego konkursu literackiego ”Cudowne lata” – wyjaśnia Iwona Grajkowska z CSE Światowid. Konkurs ogłosiliśmy w kwietniu w ramach projektu ”Literatura przyjazna dla ucha”. Zależało nam na promocji literatury i czytelnictwa wśród niedowidzących i niewidomych.

Zadaniem uczestników było opowiedzenie o swym najszczęśliwszym okresie w życiu w formie opowiadania lub wiersza. Nadesłane prace powstały w ośrodkach szkolno-wychowawczych, m.in. w Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu.
Nagrodzone prace wydane zostały w formie książkowej czarnodrukiem i alfabetem Braille’a. Otrzymają je placówki oświatowe dla dzieci niewidomych.

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5698

Print Friendly, PDF & Email