Niepełnosprawność widziana oczami dziecka

Niepełnosprawność widziana oczami dziecka
Fot. Fundacja „Podróże bez granic”

Fundacja „Podróże bez granic” wydała serię książeczek „Przygody Rysia i Krzysia” o dwóch wyjątkowych braciach, którzy wspólnie przeżywają dziecięce przygody i pokonują codzienne wyzwania, odkrywając przed czytelnikami świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata. W tej podróży towarzyszą im rodzice, przyjaciółka Hania oraz inne osoby, które spotykają na swojej drodze.

– Książki mają na celu w lekki i naturalny sposób pokazywać już najmłodszym czytelnikom codzienność osób z niepełnosprawnością, po to aby spotkanie na żywo, wspólna zabawa, ale też wsparcie były czymś całkowicie naturalnym – tłumaczy Fundacja Podróże Bez Granic. – Dzięki postaci Rysia i innych bohaterów, których bracia spotykają na co dzień, dzieci uczą się, że obecność osób poruszających się na wózkach, o kulach, niewidomych czy z innymi dysfunkcjami nie jest niczym niezwykłym. Jednocześnie już najmłodsi czytelnicy odkrywają, że osoby te mogą robić wszystko to, co osoby sprawne, choć czasem potrzebują wsparcia czy dostosowanej do ich potrzeb przestrzeni, sprzętu lub usług – dodaje.

Książeczki skierowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Ciekawe ilustracje, wesołe historie, a na końcu krótkie zadania i łamigłówki dla najmłodszych gwarantują udaną lekturę i dobrą zabawę. Całkowity dochód ze sprzedaży książeczek przeznaczony jest na pokrycie kosztów wydania tej i kolejnej części przygód Rysia i Krzysia. Książeczki można zakupić są na stronie rysikrzys.pl.

Fundacja Podróże Bez Granic
Print Friendly, PDF & Email