Niepełnosprawność w świecie mody

Niepełnosprawność w świecie mody
Fot. pixabay.com

Już niedługo na naszej stronie pojawi się nowy cykl „Niepełnosprawność w świecie mody”. Będziemy w nim przybliżać sylwetki osób z niepełnosprawną, które dzięki swej wyjątkowości zaistniały i odnalazły swojej miejsce w modowych realiach.

Czasy kiedy świat mody przyjmował w swoje kręgi tylko ludzi idealnych, o konkretnych wymiarach, kolorze skóry, bez żadnej skazy, na szczęście już się skończyły. Teraz na wybiegach zagościła różnorodność i od kilku lat jest stale na topie. Era supermodelek takich jak Claudia Schiffer, Cindy Crawford czy Naomi Campbell przyzwyczaiła nas do jednego, ściśle określonego kanonu piękna, a przecież piękno to pojęcie względne i dla każdego oznacza coś innego. Coraz częściej nie tylko na wybiegach, ale również w kampaniach, na zdjęciach i w prasie kobiecej możemy zobaczyć modelki plus size, o innym kolorze skóry, a także te z różnymi chorobami i dolegliwościami. Cechy, które kiedyś nazywano wadami, dziś stają się elementem wyróżniającym.

Tak jak w wielu innych dziedzinach, tak i w modzie coraz bardziej obce staje się pojęcie wykluczenia. To właśnie chcielibyśmy Wam pokazać, przedstawiając raz w tygodniu kolejną sylwetkę osoby, której niepełnosprawność nie pokrzyżowała planów w spełnianiu marzeń.

Print Friendly, PDF & Email