Niepełnosprawność - śmiech, heheszki i hejt

Niepełnosprawność - śmiech, heheszki i hejt
Fot. materiały organizatora

Fundacja Teatr 21 zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu online dotyczącym niepełnosprawności i tego, czy można oraz wypada się śmiać z osób z różnymi dysfunkcjami zdrowotnymi.

„Za chwilę prima aprilis, ale to spotkanie jest całkiem na poważnie. Czy można śmiać się z niepełnosprawności. Czy ktokolwiek ma do tego prawo? Jakie funkcje może pełnić śmiech i humor w zależności od kontekstu jego użycia? Rozwiniemy temat granic w sztuce i w przestrzeni internetu próbując namierzyć, w którym momencie i dlaczego śmiech może łączyć się z przemocą” – zachęcają organizatorzy spotkania.

Rozmowa odbędzie się 25 marca 2021 roku o godz. 19:00 na Facebook Live. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM) oraz będą dostępne napisy w języku polskim (na żywo).

Wezmą w niej udział:

Aleksandra Petrus – komiczka, stand-uperka, aktywistka, autorka.

Michał Sufin – improwizator, pisarz, scenarzysta, jeden z założycieli Klancyka – pierwszego teatru improwizowanego w Polsce.

Joanna Grabarczyk-Anders – specjalistka ds. mowy nienawiści i przestępstw motywowanych uprzedzeniami oraz bezpieczeństwa w sieci, współtwórczyni kampanii HejtStop.

Karolina Hamer – paraolimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu, aktywistka, jedna z twarzy protestu osób z niepełnosprawnościami.

Całość poprowadzi Filip Pawlak – producent teatralny, polski ambasador międzynarodowego projektu Europe Beyond Access.

Źródło: teatr21.pl
Print Friendly, PDF & Email