(Nie)pełnosprawni w pracy

(Nie)pełnosprawni w pracy
Fot. Adminstrator

Fundacja Grupy PKP podała wyniki II edycji konkursu fotograficznego „Widzialni pełnosprawni w pracy”. Czyje prace były najlepsze?

Celem projektu jest promowanie idei równości oraz aktywnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu zawodowym. W 2017 roku Fundacja Grupy PKP zorganizowała kampanię informacyjno-edukacyjną, którą realizowano w pociągach, komunikacji miejskiej i mediach, a także w formie happeningów na dworcach kolejowych.

− Chcemy, aby w świadomości społecznej przestało funkcjonować błędne myślenie o osobach dotkniętych niepełnosprawnością. Wierzymy, że konkurs pomoże nam przełamać stereotypy w walce o równość na rynku pracy – podkreślała Katarzyna Kucharek, Prezes Fundacji Grupy PKP.

W 2018 roku ogłoszono konkurs fotograficzny, do którego można było zgłaszać fotografie ukazujące osoby z niepełnosprawnościami w miejscu pracy. W tym roku odbyła się druga edycja. W jury zasiedli: Elżbieta Dzikowska – krytyk sztuki, fotograf i podróżnik; Jolanta Rycerska – Prezes Związku Polskich Artystów Fotografików; Michał Tarcha – Dyrektor Zarządzający w Fundacji Grupy PKP, a także Marta Abramczyk i Adam Stoyanow – ambasadorzy projektu WidzialniPełnosprawni.pl i uczestnicy I edycji konkursu.

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajął fotograf Piotr Kucza za zdjęcie „Finał Ligi Mistrzów AMP Futbol”, prezentujące Marcina Kusińskiego na boisku. Główne wyróżnienie przypadło Annie Wiech-Cygan za pracę „Łukasz i jego Królestwo” oraz Arturowi Rogalskiemu za fotografię „Autoportret”. Jury dodatkowo nagrodziło wyróżnieniami 17 innych zdjęć (wszystkie fotografie oraz szczegółowe informacje znaleźć można na stronie widzialnipelnosprawni.pl).

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim uczestnikom konkursu za ich zaangażowanie w propagowanie idei równości i przekonania, że niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. Jesteście inspiracją pozytywnych zmian, a swoimi zdjęciami dajecie przykład innym, że osoby z niepełnosprawnością chcą i mogą pracować – piszą na stronie konkursu organizatorzy.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zwycięskie prace staną się głównymi elementami wystawy, która pojawi się na największych dworcach w Polsce.

Oprac. MS
Źródło: widzialnipelnosprawni.pl
Fot. widzialnipelnosprawni.pl
Print Friendly, PDF & Email