"Niepełnosprawni Pełni Możliwości": Dominika Kasińska

"Niepełnosprawni Pełni Możliwości": Dominika Kasińska
fot. mat. prasowe

Od 25 stycznia do 10 maja br. w ramach projektu “Niepełnosprawni Pełni Możliwości” na kanale YouTube oglądać można cykl reportaży, przedstawiających inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu jest budowanie świadomości dotyczącej podejmowania pracy, rozwijania pasji i zakładania rodziny u osób z niepełnosprawnościami. Każdy odcinek reportażu jest historią ludzi, nierzadko skrajnie od siebie różnych.

Obok historii postaci znanych z aktywności społecznej i zawodowej mimo niepełnosprawności, przedstawione zostaną także nieznane szerszej publiczności osoby. Wśród bohaterów reportaży wystąpią: Arkadiusz Warchał, Marcin Ryszka, Dominika Kasińska, Grzegorz Dowgiałło, Magdalena Martini, Karolina Pęk, Daniel Zawodnik, Rafał Pawłowski, Kamil Gołębiowski i Przemysław Świercz.

Inicjatorem projektu jest Fundacji Życie Pełne Możliwości, która działa pod patronatem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i współpracuje z partnerami: Fundacją PZU i Sklepem Medycznym Gamma – Medica.

W trzecim odcinku poznajcie Dominikę Kasińską – uczestniczkę I edycji programu Down The Road. W 2020 r. została ona wyróżniona nagrodą “Człowiek bez barier”, jest także ambasadorką programu “Szczyrk Bez Barier” z 2021 roku. Dominika oprócz licznych aktywności, na co dzień pracuje jako asystentka pedagoga w Szkoła Podstawowa Słoneczna Kraina w Bielsku-Białej. Swój czas wolny przeznacza na pomaganie innym w Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce” i wspiera akcje takie jak “ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, własnoręcznie wykonując świeczniki, które można nabyć na aukcjach internetowych. Dominika udziela się także artystycznie śpiewając i tańcząc w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca „Ondraszek” w Szczyrku.

Dominka jest świetnym przykładem osoby dla której dodatkowy chromosom nie stanowi przeszkody w rozwijaniu życiowych pasji i aktywności, których w jej kalendarzu ciągle przybywa. Bohaterka reportażu zaraża swoim zaangażowaniem i aktywnością w różnych formach. Być może stanie się ona też przykładem dla jeszcze większej liczby osób OzN, szczególnie wśród tych młodych poszukujących swojej drogi i celu w życiu.

Print Friendly, PDF & Email