Niemcy: Wciąż rośnie liczba zakażeń koronawirusem, szczególnie wśród młodych

Niemcy: Wciąż rośnie liczba zakażeń koronawirusem, szczególnie wśród młodych
Fot. Pixabay

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech nie przestaje rosnąć. Berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w piątek o 5 578 nowych infekcjach, podczas gdy tydzień temu było ich 3 448. Szczególnie dużo przypadków jest wśród osób z grupy wiekowej 10-34 lata.

Liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców z ostatnich siedmiu dni wyniosła w piątek 30,1 – podał RKI. Wskaźnik ten rośnie nieprzerwanie od tygodni.

W minionych siedmiu dniach najwięcej zakażeń (blisko wartości 60) odnotowano w grupie młodzieży i młodych dorosłych w wieku od 15 do 24 lat. Także u dzieci od kilku tygodni obserwuje się szybki wzrost liczby infekcji, podczas gdy w starszych grupach wiekowych, w których odsetek zaszczepionych jest wyższy, sytuacja wydaje się być dość spokojna – np. zachorowalność wśród seniorów powyżej 60. roku życia utrzymuje się na poziomie jednocyfrowym.

Jak pokazują dane RKI, obniża się również wiek hospitalizowanych pacjentów z COVID-19: podczas gdy mediana wieku na początku roku wynosiła 77 lat, w zeszłym tygodniu było to 48 lat.

RKI nie podaje powodów takiego rozwoju sytuacji. Można jednak podejrzewać, że istnieje związek z wczesnym rozpoczęciem szczepień u osób starszych i bardziej podatnych na zachorowania – informuje telewizja ARD.

W Niemczech zdecydowanie dominuje wariant Delta koronawirusa. Został on znaleziony w prawie 98 procentach pozytywnych próbek.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)
Print Friendly, PDF & Email