Niemcy: Ponad 18 tys. nowych zakażeń koronawirusem, 77 zgonów

Niemcy: Ponad 18 tys. nowych zakażeń koronawirusem, 77 zgonów
Fot. Pixabay

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 18 681, do 499 694 – wynika z danych opublikowanych w piątek przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Kolejnych 77 osób z COVID-19 zmarło.

Tym samym od wybuchu pandemii liczba ofiar śmiertelnych tej choroby wzrosła do 10 349.

W piątek odnotowano w RFN najwyższy dobowy przyrost infekcji od wybuchu epidemii. W czwartek informowano o ponad 16 tys. zakażeń, a w środę o prawie 15 tys.

Około 6,5 tys. zakażonych wyzdrowiało, co oznacza, że łączna liczba osób w Niemczech, które pokonały infekcję, wzrosła do ok. 345 700 – informuje RKI.

Z kolei z najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wynika, że od wybuchu epidemii w RFN stwierdzono 506 381 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a 10 333 osoby zmarły na COVID-19. Ogółem od początku pandemii na świecie zdiagnozowano ponad 45 mln zakażeń i ponad 1,18 mln zgonów.

Rząd Niemiec i władze krajów związkowych zgodziły się w środę zaostrzyć ograniczenia w życiu publicznym od przyszłego tygodnia w walce z pandemią koronawirusa. – Jesteśmy w dramatycznej sytuacji – skomentowała nazajutrz kanclerz Angela Merkel w Bundestagu.

Zgodnie z ustaleniami w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób. Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby mają być zamknięte od 2 listopada do końca listopada. Stołówki będą nadal otwarte.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte pomimo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Również sklepy powinny pozostać otwarte, ale na 10 metrów kwadratowych powierzchni nie może przypadać więcej niż jeden klient. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email