Niemcy: Pandemia się nie skończyła

Niemcy: Pandemia się nie skończyła
Fot. Pixabay

Pandemia się nie skończyła – powiedział niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach agencji AP. W piątek Niemcy odnotowały 210 743 przypadki zakażenia koronawirusem i 226 przypadków śmierci z powodu COVID-19. Minister zdrowia nie ogłosi „dnia wolności”, w którym zniesione zostaną wszystkie restrykcje.

W połowie lutego niemieckie media rozpisywały się o stopniowym znoszeniu restrykcji związanych z pandemią. Lokalne media dotarły do projektu, w którym wpisano do kalendarza kolejne etapy. W piątek, po publikacji wyników najnowszych danych dotyczących zakażeń i zgonów w Niemczech, minister zdrowia Karl Lauterbach powiedział agencji AP, że trzeba się wystrzegać złudnego wrażenia, że pandemia się skończyła.

– Musimy uważać, aby nie myśleć, że pandemia się skończyła – powiedział Lauterbach i zaznaczył, że liczy się z dalszym wzrostem zakażeń wywołanym przez podwariant omikrona. Ostrzegł również rządy 16 landów, by nie luzowały restrykcji szybciej, niż to było wcześniej uzgodnione.

Karl Lauterbach odrzucił pomysł ogłaszania „dnia wolności” – na wzór innych krajów, które poinformowały o całkowitym zniesieniu restrykcji pandemicznych. Powiedział, że dałoby to ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Urszula Kaczorowska
Print Friendly, PDF & Email