Niemcy: Pacjenci przewożeni z Brandenburgii do Berlina. W Brandenburgii brakuje personelu szpitalnego

Niemcy: Pacjenci przewożeni z Brandenburgii do Berlina. W Brandenburgii brakuje personelu szpitalnego
Fot. Pixabay

Berlin przyjął już 51 pacjentów z COVID-19 z Brandenburgii. W środę mają zostać przywiezieni kolejni. Chociaż w Brandenburgii nadal są wolne łóżka szpitalne, to brakuje personelu – informuje portal rbb24.

Brandenburgia przeniesie w środę kolejnych chorych na koronawirusa pacjentów do Berlina. Poinformował o tym we wtorek wieczorem premier landu, Dietmar Woidke. W zeszłym tygodniu Berlin przyjął już 51 chorych z Brandenburgii.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia w Poczdamie mówił o 40 pacjentach, którzy zostaną przewiezieni do Berlina.

Woidke powiedział w programie „Brandenburg aktuell” w radiu rbb, że sytuacja w Brandenburgii jest napięta. – Wolne łóżka do intensywnej terapii nie mówią nic o tym, jakie są możliwości opieki – wskazał. Brakuje 35 procent personelu.

Woidke potwierdził, że Brandenburgia będzie miała 39 000 dawek szczepionek do końca roku. Jednak wraz z rozpoczęciem szczepień choroba nie stanie się nieszkodliwa dla większości ludzi. – A dla tych, którzy zostaną zaszczepieni, też ważne jest, aby przestrzegać zasad, ponieważ odporność nabywa się dopiero po czterech tygodniach i drugim szczepieniu.

– Ten transfer pacjentów ze szpitali w południowej Brandenburgii do innych krajów związkowych ilustruje powagę sytuacji – powiedziała minister zdrowia landu, Ursula Nonnemacher. Podziękowała swoim odpowiednikom w Berlinie i Saksonii-Anhalt za szybką pomoc. – Jednocześnie pracujemy nad zwiększeniem i pełnym wykorzystaniem wszystkich mocy w Brandenburgii – podkreśliła Nonnemacher. Obecnie 14 poradni rehabilitacyjnych z 344 łóżkami ma odciążyć kliniki.

Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w środę rano o 24 740 nowych przypadkach koronawirusa w Niemczech, zarejestrowanych podczas ostatniej doby. Na COVID-19 zmarło 962 pacjentów.

Print Friendly, PDF & Email