Niemcy: Obowiązek noszenia maseczek FFP2 w samolotach i na lotniskach

Niemcy: Obowiązek noszenia maseczek FFP2 w samolotach i na lotniskach
Fot. Pixabay

Od 1 lutego w niemieckich samolotach pasażerskich i portach lotniczych obowiązywać będzie noszenie medycznych lub innych maseczek o standardzie FFP2 – poinformował w piątek Federalny Związek Niemieckiej Gospodarki Lotniczej (BDL).

Wyjaśniono, że jest to efekt realizacji uzgodnionych we wtorek przez rząd Niemiec i rządy niemieckich krajów związkowych wytycznych w sprawie nasilenia walki z pandemią koronawirusa.

Jak zaznaczył BDL, wykluczona jest w ten sposób możliwość zastępowania maseczek FFP2 zwykłymi maseczkami, przyłbicami lub szalami.

Grupa kapitałowa Lufthansa, do której poza niemieckim flagowym przewoźnikiem powietrznym należą również linie lotnicze Austrian i Swiss, zadeklarowała w piątek podporządkowanie się temu nakazowi. Poinformowała jednocześnie, że zwolnienie z obowiązku noszenia maseczki FFP2 w trakcie lotu będzie przysługiwać tylko tym pasażerom, którzy przedstawią sporządzone na formularzu Lufthansy i potwierdzone przez lekarza zaświadczenie o uzyskaniu negatywnego wyniku testu na nosicielstwo koronawirusa. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email