Niemcy: Martwy pasażer z koronawirusem odkryty w samolocie z Turcji

Niemcy: Martwy pasażer z koronawirusem odkryty w samolocie z Turcji
Fot. Pixabay

Martwy pasażer został odnaleziony na pokładzie samolotu z Turcji po lądowaniu maszyny w Hamburgu. Sekcja zwłok wykazała infekcję koronawirusem – poinformowały we wtorek niemieckie media.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu, ale media informują o nim dopiero teraz.

– Stan (zmarłego) został dostrzeżony prawdopodobnie dopiero po lądowaniu. Był to 51-letni mężczyzna ze Szlezwika-Holsztynu (kraj związkowy na północy Niemiec – PAP), zakażony koronawirusem – informuje portal Merkur.

Samolot tureckich linii lotniczych Pegasus Airlines przyleciał ze Stambułu 25 października. Stewardessy zwróciły uwagę na mężczyznę dopiero wtedy, gdy pozostali pasażerowie opuszczali samolot. – Wtedy było już za późno na pomoc. Pasażer najprawdopodobniej zmarł podczas podróży, był zakażony koronawirusem – dowiedział się portal, powołując się na ustalenia śledczych. Nie wiadomo, czy mężczyzna podróżował prywatnie, czy w interesach.

Merkur dotarł do oświadczenia Pegasus Airlines, w którym poinformowano: „Pasażerowi pozwolono odbyć lot ze Stambułu do Hamburga po potwierdzeniu jego pełnego szczepienia, w pełnej zgodzie z przepisami dotyczącymi COVID-19 obowiązującymi między Niemcami a Turcją”. Linie lotnicze złożyły kondolencje rodzinie pasażera oraz obiecały współpracę z władzami w dalszym dochodzeniu.

Początkowo śledczy brali pod uwagę możliwość, że mężczyzna mógł zostać wniesiony na pokład już martwy.

Według dziennika „Hamburger Abendblatt” trwa ustalanie, w jaki sposób mężczyzna dostał się na pokład mimo infekcji. Hamburska policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pasażera, mające wykluczyć ewentualne przestępstwo.

Marzena Szulc (PAP)
Print Friendly, PDF & Email