Niemcy: Liczba zakażeń SARS-CoV-2 nieco spada. Padł rekord w szczepieniach przypominających

Niemcy: Liczba zakażeń SARS-CoV-2 nieco spada. Padł rekord w szczepieniach przypominających
Fot. Pixabay

Instytut Roberta Kocha (RKI) zgłosił w czwartek 70 611 nowych infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin. To o 2598 przypadków mniej niż w czwartek tydzień temu. W środę padł rekord w liczbie wykonanych szczepień uzupełniających.

Liczba zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców odnotowana w ciągu tygodnia nieznacznie spadła w czwartek do poziomu 422,3 z poziomu 427 poprzedniego dnia.

Według RKI może to z jednej strony wskazywać na skuteczność wprowadzonych niedawno ograniczeń w kontaktach, z drugiej strony może to być również oznaką przeciążenia sektora zdrowia i wyczerpania zdolności laboratoryjnych, ponieważ nowe infekcje w szczególnie dotkniętych regionach nie są już w pełni rejestrowane.

465 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w RFN w związku z koronawirusem.

W Niemczech wykonano w środę 991 608 szczepień przypominających na COVID-19. To więcej niż kiedykolwiek wcześniej w ciągu jednego dnia – informuje telewizja ARD. Dla porównania, we wtorek 863 992 osoby otrzymały szczepionkę przypominającą, a w poniedziałek 589 014.

Nowy federalny minister zdrowia Karl Lauterbach podkreślił w czwartek znaczenie szczepień uzupełniających w walce z odmianą Omikron koronawirusa. – Szczepienie jest kompletne dopiero wtedy, gdy zostanie się zaszczepionym trzy razy – powiedział telewizji ZDF polityk SPD. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że już dwie szczepionki złagodzą przebieg choroby, „a trzy szczepionki prawdopodobnie bardzo dobrze ochronią przed ciężką chorobą” – stwierdził Lauterbach.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)
Print Friendly, PDF & Email