Niemal 7 tysięcy miejsc wspiera WOŚP

Niemal 7 tysięcy miejsc wspiera WOŚP
Fot. WOŚP / arch.

Mimo że 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia, już teraz w niemal 7 000 miejscach można wesprzeć działania jednej z największych organizacji pozarządowych. Od kilku tygodni odbywają się finałowe wydarzenia, a w wielu sklepach lub instytucjach można znaleźć puszki. To oznacza, że już dzisiaj można wesprzeć zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i firm po raz kolejny postawiła puszki Finału w marketach, sklepach i innych miejscach, do których uczęszczamy podczas załatwiania codziennych spraw. W ramach 29. Finału WOŚP, jak dotąd zgłoszono 6780 Sztabowych Puszek Stacjonarnych.

Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?

To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna i lokalu.

Jeśli firma chce w swoim lokalu postawić taką puszkę, musi się zgłosić do sztabu lub zapisać się przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?

1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl .

2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.

3. Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ.

4. Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) – składam wniosek oraz Skarbonka firmowa – załóż natychmiast.

5. Wybierz jeden z wariantów – strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

Wydarzenia Sztabowe

Kolejną formą aktywności i wsparcia celu Finału jest udział w wydarzeniach Sztabów w najbliższej okolicy. W tym roku bardzo wiele z atrakcji przeniesiono się do świata online i okazało się, że znaczną część dotychczasowych działań można łatwo przekształcić tak, by zachować dystans społeczny.

Sztab w Warszawie organizuje czytanie fragmentów książek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaproszonych zostało wiele znanych osób ze świata książek, filmów, muzyki, a także telewizji i internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie sztabowej na Facebooku! Podczas live’ów wolontariusze będą kwestowali do eSkarbonki.

Wirtualna Galeria Sztuki to kolejny pomysł na kwestowanie online. Dzieła zgromadzone przez Sztab WOŚP Gostynin będzie można oglądać na kanałach Sztabu.

Sztab Grodzisko Owidz organizuje rajd samochodowy. Plusem udziału jest możliwość odkrycia pięknych zakątków okolicy i miła atmosfera. Wpisowe jest dobrowolne i za dowolną wpłatę do puszki każdy może wziąć udział. Sztab przygotował specjalną mapę ze wskazówkami trasy, kartę z zagadkami i różnymi pytaniami związanymi z najważniejszymi miejscami w mieście. Dla najlepszych przewidywane są nagrody w trzech kategoriach: dla drużyny, która uzyska najwięcej punktów – udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania / zagadki po drodze oraz uzyskując jak najlepszy czas pokonania trasy dla „najbardziej Słowiańskiej drużyny”.

Jak co roku, w Sztabie Dublin nie zabraknie zumby Justyny Mikołajczyk i gorących rytmów. Wszystkie środki uzbierane z tego wydarzenia, zostaną przekazane na konto 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Print Friendly, PDF & Email