Niektóre szpitale wznawiają zabiegi planowe. Jak to wygląda w WSZ w Elblągu?

Niektóre szpitale wznawiają zabiegi planowe. Jak to wygląda w WSZ w Elblągu?
Fot. nadesłane

W związku z epidemią koronawirusa w wielu szpitalach w Polsce zabiegi planowe zostały czasowo wstrzymane. Od dziś część placówek postanowiła wznowić te zabiegi. Sprawdziliśmy jak to wygląda w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Od połowy marca placówki medyczne w Polsce wstrzymywały zabiegi planowe. Decyzje te wymusiła sytuacja epidemiczna w kraju. Są placówki, które od dziś, z zachowaniem podwyższonych rygorów sanitarnych, wznawiają wykonywanie wspomnianych zabiegów.

Duża część szpitali uznała jednak, że nie jest to jeszcze moment na „odmrożenie” tego segmentu medycznego. Tak uznał między innymi Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

– Od 19 marca zabiegi planowe były ograniczane tylko do pilnych, ratujących zdrowie i życie, tylko takie operacje robiliśmy i na tę chwilę nadal tak jest, na razie nic się nie zmieniło – mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. – Jeżeli jakiś zabieg się odbywa, to jest to decyzja ordynatora danego oddziału – wskazuje. I jak dodaje przypadki pacjentów rozpatrywane są indywidualnie.

Sytuacja ta trwać będzie do odwołania. Na ten moment szpital nie wie kiedy zabiegi planowe będą ponownie wykonywane w normalnym trybie.

Nadal jednak odbywają się zabiegi onkologiczne, specjalistyczne świadczenia ambulatoryjne i badania diagnostyczne ratujące życie.

Od 19 marca każda osoba wchodząca do budynku szpitala ma mierzoną temperaturę i obostrzenie to zostaje utrzymane.

Fot. arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email