Niedzielski: Wynik lutowego badania nauczycieli będzie przesłanką decyzji o otwarciu szkół

Niedzielski: Wynik lutowego badania nauczycieli będzie przesłanką decyzji o otwarciu szkół
Fot. Pixabay

Jeżeli przeprowadzone w drugim tygodniu badanie przesiewowe nauczycieli wykaże, że pójście uczniów z klas I-III do szkól nie podniosło w znaczący sposób zachorowalności, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu pozostałych uczniów do szkół – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministra zdrowia zapytano na konferencji prasowej w czwartek, czy jest szansa na powrót uczniów do edukacji stacjonarnej.

– Szansa oczywiście jest. Nasze decyzje będziemy opierali na bardzo konkretnych wynikach badań – powiedział. Zapowiedział, że w drugim tygodniu lutego zostanie przeprowadzone badanie przesiewowe nauczycieli w kierunku zakażenia koronawirusem.

– Jeżeli w drugim tygodniu lutego będziemy widzieli, że puszczenie klas I-III nie przyczyniło się w znaczący sposób do wzrostu wskaźnika zachorowalności, który wynosił 2 proc. wśród przebadanej populacji nauczycieli, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu uczniów do szkół i wtedy będziemy podejmowali odpowiednie decyzje – powiedział Niedzielski.

– Perspektywa wakacji, która wydaje się odległa, raczej nie jest barierą, żeby się nic w tym czasie nie zadziało – dodał. (PAP)

Marzena Kozłowska
Print Friendly, PDF & Email