Niedzielski: Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem COVID-19

Niedzielski: Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem COVID-19
Fot. Mateusz Misztal

Dotychczasowy przebieg czwartej fali w Wielkiej Brytanii pokazuje, jak bardzo szczepienia przyczyniły się do spadku śmiertelności. Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem COVID-19 – napisał w niedzielę minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Dotychczasowy przebieg IV fali w Wielkiej Brytanii pokazuje jak bardzo szczepienia przyczyniły się do spadku śmiertelności. Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem – napisał Niedzielski na Twitterze.

W sobotę brytyjski rząd podał, że w ciągu jednej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 54 674 nowe zakażenia koronawirusem, co oznacza piąty dzień z rzędu rekordowym bilansem w trzeciej fali epidemii. Zarejestrowano też kolejnych 41 zgonów z powodu COVID-19.

Podana w sobotę liczba zgonów jest najmniejsza od czterech dni, podczas których dwa razy zanotowano najwyższe bilanse w trzeciej fali. Jednocześnie – choć poziom zakażeń zaczyna dorównywać tym ze stycznia – to bilanse zgonów są 30-40 razy niższe niż w styczniu.

Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało w Wielkiej Brytanii prawie 46,23 mln osób, a obie – 35,73 mln. Stanowi to odpowiednio 87,8 proc. oraz 67,8 proc. dorosłych mieszkańców kraju. (PAP)

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka
Print Friendly, PDF & Email