Niedzielski: Rozważane przyspieszenie terminu, do którego medycy będą musieli się zaszczepić

Niedzielski: Rozważane przyspieszenie terminu, do którego medycy będą musieli się zaszczepić
Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów dotyczących rozwoju zakażeń omikronem, będzie chciał zmienić termin, do którego medycy będą musieli zaszczepić się przeciw Covid-19 – z 1 marca na połowę lutego.

Szef resortu zdrowia został zapytany na środowej konferencji prasowej, czy planowane jest poszerzenie grupy osób, które mają być objęte obowiązkowymi szczepieniami przeciwko Covid-19.

Niedzielski przypominał, że obecnie obowiązkowe szczepienia dotyczą medyków – zgodnie z obecnym rozporządzeniem osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19.

Minister zdrowia zapowiedział, że w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów dotyczących rozwoju zakażeń omikronem, będzie chciał zmienić termin, do którego medycy będą musieli zaszczepić się przeciw Covid-19 – z 1 marca na połowę lutego.

„Będziemy w najbliższych dniach obserwowali tendencje epidemiczne” – zaznaczył.

Jeśli chodzi o pozostałe grupy, Niedzielski poinformował o prowadzeniu dialogu dotyczącego obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli.(PAP)

Aleksandra Rebelińska
reb/ mok/
Print Friendly, PDF & Email