Niedzielski: Rekomendacja noszenia maseczek będzie zawsze formułowana ze strony ministra zdrowia

Niedzielski: Rekomendacja noszenia maseczek będzie zawsze formułowana ze strony ministra zdrowia
Fot. Anna Shvets / Pexels

Decyzje dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznych będą podejmowane, ale rekomendacja ich noszenia będzie zawsze formułowana ze strony ministra zdrowia i ekspertów – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. – Po to, żebyśmy zaczęli bardziej oswajać możliwość życia z covidem w tle – dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski został zapytany w środę na konferencji prasowej, czy – jeśli sytuacja na to pozwoli – w marcu maseczki nie będą już obowiązkowe w tych miejscach, w których obecnie są.

Minister podkreślił, że jednym z obostrzeń jest noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych, co dotyczy w szczególności transportu publicznego, ale również innych przestrzeni publicznych.

– Na tę chwilę to element, który zapewnia bezpieczeństwo epidemiczne – powiedział. – Stosowanie reguły DDM jest fundamentalną regułą pozwalającą na walkę z epidemią – podkreślił.

– Jeżeli chodzi o restrykcje dotyczące maseczek, to można myśleć, że w pewnej perspektywie takie decyzje będą podejmowane, ale wyraźnie chcę zaznaczyć, że pewna rekomendacja noszenia maseczek – szczególnie w przestrzeniach publicznych – będzie ze strony ministra zdrowia i ekspertów – zawsze formułowana – zapowiedział.

– Po to, żebyśmy zaczęli bardziej oswajać możliwość życia z covidem w tle, po to, żeby czuć się bezpiecznie – dodał. (PAP)

Daria Kania, Katarzyna Herbut
Print Friendly, PDF & Email