Niedzielski: Priorytetem staje się odmrażanie służby zdrowia

Niedzielski: Priorytetem staje się odmrażanie służby zdrowia
Fot. KPRM

W tej chwili priorytetem staje się odmrażanie służby zdrowia – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. – Kierunkiem działań będzie zwiększanie dostępności do zwykłego systemu opieki zdrowotnej – dodał.

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia zaznaczył, że „jeśli chodzi o perspektywę skali zakażeń w najbliższych tygodniach czy miesiącach, to można powiedzieć, że jesteśmy mniej więcej na poziomie jak bywa to w szczycie grypy”.

Jak ocenił, „to ważny argument, bo pewnym celem naszej polityki epidemicznej jest też sprowadzenie zakażenia covidem do charakterystyki do tego typu zjawiska, z jakim mamy do czynienia w przypadku sezonowego zachorowania na grypę”.

Szef resortu zdrowia zastrzegł, że „cały czas mamy większą liczbę hospitalizacji, ale ta postępująca immunizacja jest elementem, który pozwala nam w mniejszym stopniu zaburzać życie społeczno-gospodarcze”.

Niedzielski podkreślił, że „w tej chwili priorytetem powoli staje się odmrażanie służby zdrowia”. – Priorytetem działań będzie zwiększanie dostępności do zwykłego systemu opieki zdrowotnej, bo dorabianie tego długu zdrowotnego, który narósł przez cały czas pandemii będzie priorytetem zdrowotnym – zaznaczył. (PAP)

Anna Kruszyńska, Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email