Niedzielski: Podmioty lecznicze otrzymają testy antygenowe na starych zasadach

Niedzielski: Podmioty lecznicze otrzymają testy antygenowe na starych zasadach
Fot. Pixabay

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdementował w czwartek informację, że skończyły się darmowe szybkie testy antygenowe dla szpitali czy ośrodków zdrowia. Testy są, nie ma takiego problemu – powiedział.

Podczas konferencji w Białymstoku szef resortu został zapytany o komentarz w sprawie informacji, że skończyły się darmowe szybkie testy antygenowe dla szpitali, ośrodków zdrowia, stacji pogotowia ratunkowego i placówki będą musiały kupić je same.

– Nie, absolutnie nie. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych ma za zadanie odnawiać zawsze swój poziom zapasów – odpowiedział.

– Pani mówi o takiej puli testów, która została pozyskana z unijnego przetargu i rzeczywiście rozdystrybuowana. Testy są, nie ma takiego problemu i na starych zasadach, takich jak poprzednio, będą dystrybuowane do podmiotów leczniczych – podsumował.

Wiadomość, że dyrektorzy podmiotów leczniczych otrzymują pisma z informacją, że w rządowej Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych skończyły się testy, które Polska otrzymała w formie darowizny z Unii Europejskiej, podało w czwartek Radio Zet. (PAP)

Agnieszka Gorczyca, Izabela Próchnicka
Print Friendly, PDF & Email