Niedzielski: Perspektywa zbliżających się świąt w Polsce nakazuje ostrożność i odpowiedzialność

Niedzielski: Perspektywa zbliżających się świąt w Polsce nakazuje ostrożność i odpowiedzialność
Fot. Pixabay

Perspektywa zbliżających się świąt w Polsce nakazuje ostrożność i odpowiedzialność. Poświąteczna kwarantanna ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa – napisał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister odniósł się w ten sposób do informacji medialnych o tym, że od Święta Dziękczynienia (czwartek 26 listopada) w Kalifornii nastąpił gwałtowny wzrost liczby zakażeń COVID-19.

– Konsekwencje Święta Dziękczynienia w USA. Perspektywa zbliżających się świąt w Polsce nakazuje ostrożność i odpowiedzialność. Poświąteczna kwarantanna ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa – głosi wpis ministra zdrowia.

Według CNN od Święta Dziękczynienia w najbardziej zaludnionej w Ameryce Kalifornii nastąpił gwałtowny, niespotykany w całym kraju wzrost liczby zakażeń COVID-19. Liczba dostępnych łóżek szpitalnych w wielu częściach stanu na oddziałach intensywnej terapii spadła prawie do zera. Brakuje też niezbędnych zasobów i personelu.

– Doświadczamy gwałtownego i śmiercionośnego nasilenia wzrostu – powiedziała dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa Los Angeles dr Barbara Ferrer.

Władze stanowe i lokalne w dalszym ciągu wprowadzają ostre przepisy dotyczące lockdownu i kwarantanny. Na razie nie spowolniło to jednak tempa rozprzestrzeniania się wirusa. (PAP)

Katarzyna Krzykowska
Print Friendly, PDF & Email