Niedzielski o rekomendacjach dot. cmentarzy 1 listopada: To nie będzie nagła decyzja

Niedzielski o rekomendacjach dot. cmentarzy 1 listopada: To nie będzie nagła decyzja
Fot. Pixabay

W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji z dnia na dzień – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski o rekomendacjach dot. ewentualnego zamknięcia cmentarzy 1 listopada. Zabezpieczenia organizacyjne i zdrowotne nie uzasadniają podejmowania tak drastycznych decyzji – dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany w poniedziałek w Szczecinie o rekomendacje dotyczące 1 listopada i ewentualnego zamknięcia cmentarzy.

– Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów – to oczywiste. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję – to była sytuacja ekstraordynaryjna – powiedział Niedzielski. – W tym roku nie przewidujemy podejmowania decyzji w takim nagłym trybie, z dnia na dzień, bo jesteśmy lepiej zabezpieczeni – zapewnił szef MZ.

– Nie mam na myśli tylko tego, że blisko 60 procent dorosłej populacji jest zaszczepiona, ale to, że w zasadzie na poziomie każdego województwa (…) mamy przygotowane bardzo szczegółowe plany rozwoju infrastruktury – dodał.

– W zależności od tego, jak będzie regionalnie wyglądało tempo wzrostu zakażeń, będą podejmowane decyzje (…) zwiększające dostępność łóżek covidowych – podkreślił minister zdrowia. – Nasze zabezpieczenie organizacyjne, ale też zdrowotne – mówię o zaszczepieniu – wydaje się elementem, który nie uzasadnia podejmowania takich drastycznych decyzji – dodał jednocześnie szef MZ. (PAP)

Agata Zbieg, Małgorzata Miszczuk
Print Friendly, PDF & Email