Niedzielski o nowych zasadach przyjmowania drugiej dawki szczepionki: nie będzie zapisów

Niedzielski o nowych zasadach przyjmowania drugiej dawki szczepionki: nie będzie zapisów
Fot. Pixabay

Jeżeli punkt szczepień w danymi dniu dysponuje wolnymi szczepionkami, to szczepienie może być zrealizowane od ręki. Nie będzie żadnych zapisów, żadnej biurokracji – mówił szef MZ Adam Niedzielski, pytany o możliwość przyjmowania drugiej dawki szczepienia przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie.

O tym, że od 1 lipca szczepienia drugą dawką przeciw COVID-19 będą odbywały się w dowolnym punkcie, mówił już wcześniej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

O nowe zasady przyjmowania drugiej dawki na poniedziałkowej konferencji pytany był szef MZ Adam Niedzielski. – Jeżeli ktoś z państwa w trakcie wakacji uda się nad morze lub w inne miejsce, to będzie mógł zorientować się, czy tam w okolicy jest punkt szczepień – o ile przypada mu drugie szczepienie albo pierwsze szczepienie, bo do tego też zachęcamy – mówił.

Jak podkreślił, w takiej sytuacji dana osoba będzie musiała „zadzwonić, odwiedzić punkt i się umówić”. – Jeżeli punkt dysponuje wolnymi szczepionkami w danymi dniu, to może to być zrealizowane od ręki. Nie będzie żadnych zapisów, żadnej biurokracji, to wszystko jest już po stronie centrum informatycznego obsługującego pacjentów i cały proces szczepień będzie załatwiony – powiedział minister. (PAP)

Sonia Otfinowska
Print Friendly, PDF & Email