Niedzielski: Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. W najbliższym czasie możliwe nawet ponad 2 tys. przypadków dziennie

Niedzielski: Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. W najbliższym czasie możliwe nawet ponad 2 tys. przypadków dziennie
Fot. Pixabay

Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. W najbliższym czasie należy spodziewać się nawet powyżej 2 tys. nowych przypadków koronawirusa dziennie – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dane resortu z czwartku mówią o 1967 nowych przypadkach zakażenia – to największy dobowy wzrost zakażeń od początku epidemii. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń to 93 481 osób, z których 2543 zmarły.

– Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Dzisiejsza liczba nowych dziennych zakażeń przekroczyła 1900. To jest kolejny rekord. Należy się spodziewać, że w kolejnych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała – powiedział szef MZ.

– Z naszych prognoz, które cały czas monitorujemy w Ministerstwie Zdrowia, wynika, że w najbliższym czasie – mówię o okresie dwóch tygodni – ta liczba będzie utrzymywała się w przedziale, w okolicach 1500, nawet powyżej 2000 zachorowań dziennie – dodał.

Zaznaczył, że dynamika eskalacji pandemii zmienia realia działań.

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email