Niedzielski: Jestem na kwarantannie, czuję się dobrze, w czwartek chcę zrobić test

Niedzielski: Jestem na kwarantannie, czuję się dobrze, w czwartek chcę zrobić test
Fot. Adam Guz / KPRM / arch.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, który przebywa na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem szefem KPRM Michałem Dworczykiem, deklaruje, że czuje się dobrze, pracuje z domu, a w czwartek chciałby zrobić test.

Szef resortu zdrowia przekazał w porannej audycji na antenie RMF FM, że czuje się dobrze i jak mówił: „Raczej w tej chwili nie ma ryzyka, że złapałem koronawirusa od pana ministra Dworczyka bo dziś zacznie się siódma doba, więc generalnie objawy powinny się pokazać”.

– Dzisiaj po południu będę chciał zrobić test i może już zostanę zwolniony przez inspektora sanitarnego z kwarantanny. Czym prędzej chciałbym wrócić – dodał.

Pytany, czy jest formalnie, oficjalnie na kwarantannie, czy też w samoizolacji o której sam zdecydował, minister przypomniał, że po kontakcie z osobą zakażoną „jest oficjalnie w kwarantannie”.

– Muszę korzystać z aplikacji kwarantanna domowa, codziennie robić sobie o wyznaczonej porze zdjęcie i przesyłać do systemu. Zdjęcie jest oczywiście otagowane geolokalizacją – powiedział.

Komentując uwagę, czy nie jest to dowód, że rząd i ministrowie powinni się zaszczepić i być w pracy, a nie telepracy, szef MZ stwierdził, że jest w pracy, podobnie minister Dworczyk nie ma mniej obowiązków. – Przyjęliśmy podejście, że czekamy (ze szczepieniami – PAP) na swoją kolej. (…) Bardziej narażonymi osobami są seniorzy, medycy – powiedział. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
Print Friendly, PDF & Email