Niedzielski: Istnieje możliwość zaszczepienia się podczas wakacji

Niedzielski: Istnieje możliwość zaszczepienia się podczas wakacji
Fit. Kancelaria Premiera / Twitter

Jeżeli chodzi o możliwość zaszczepienia się podczas wakacji, w miejscu spędzania urlopu, to oczywiście taka możliwość będzie – powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski został zapytany o możliwość zaszczepienia się drugą dawką szczepionki przeciwko COVID-19 w dowolnym miejscu, niekoniecznie w punkcie, w którym przyjęło się pierwszą dawkę preparatu.

Minister zdrowia zapewnił, że „jeżeli chodzi o możliwość zaszczepienia się podczas wakacji, to oczywiście taka możliwość będzie”.

Dodał, że ministerstwo wyśle ponownie do wszystkich punktów szczepień komunikaty z informacją na ten temat. – Nie ma żadnego nowego rozwiązania legislacyjnego, nie ma żadnej szczególnej procedury. Każdy, kto będzie przebywał w jakiejś miejscowości i odpoczywał i jest zainteresowany szczepieniem, powinien po prostu zorientować się, czy gdzieś w okolicy jest taki punkt, udać się do tego punktu i – jeżeli to jest kwestia wzięcia drugiej dawki, to w zależności od dostępności tych szczepień (…) będzie można takie szczepienie wykonać – powiedział Niedzielski.

Wyjaśnił, że w czasie wakacji będzie można zaszczepić się również po raz pierwszy. – Nie ma tutaj jakiejś szczególnej procedury. To co może się zdarzyć, to to, że nie zawsze w tym najbliższym terminie w tym punkcie będzie preparat dostępny, no bo na przykład będzie akurat tak się składało, że tam będzie komplet pacjentów, ale jeżeli tego kompletu nie będzie, albo inaczej – jeżeli ten komplet będzie – to oczywiście w standardowym trybie będzie można zamówić i za kilka dni ten preparat do punktu trafi – powiedział. (PAP)

Iwona Żurek
Print Friendly, PDF & Email