Niedzielski: Dzieci będą mogły przebywać na świeżym powietrzu bez opieki dorosłych w godz. 8-16

Niedzielski: Dzieci będą mogły przebywać na świeżym powietrzu bez opieki dorosłych w godz. 8-16
Fot. Krystian Maj / KPRM

W poniedziałkowym rozporządzeniu Rady Ministrów będzie dopuszczona możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8-16 bez opieki ze strony dorosłych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wpływały do niego i do szefa KPRM Michała Dworczyka liczne wnioski ws. zmiany obostrzeń dotyczących poruszania się dzieci z uwagi na nadchodzące ferie zimowe.

– Chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia. To będzie przygotowane w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów. Otóż chcieliśmy dopuścić możliwość dla dzieci przebywania na wolnym powietrzu bez konieczności opieki (ze strony) osób starszych w godz. 8:-16:00 – przekazał szef MZ.

– Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8:00-16:00 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – podkreślił Niedzielski.

Zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia samych, w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, został wprowadzony pod koniec października i miał obowiązywać także w czasie ferii zimowych, które rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia. (PAP)

Karol Kostrzewa
Print Friendly, PDF & Email