Niedzielski: Do końca tygodnia decyzja w sprawie znoszenia kolejnych obostrzeń

Niedzielski: Do końca tygodnia decyzja w sprawie znoszenia kolejnych obostrzeń
Fit. Kancelaria Premiera / Twitter

Do końca tego tygodnia będziemy starali się przedstawić konkretne propozycje dotyczące znoszenia kolejnych obostrzeń – powiedział we wtorek w Raciborzu minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister pytany na konferencji prasowej o kolejne decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń związanych z epidemią zaznaczył, że w tej chwili trwa jeszcze na ten temat dyskusja. Do końca tygodnia rząd przedstawi konkretne propozycje.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że te kolejne etapy będą dotyczyły okresu wakacyjnego, który wszyscy już planujemy. Będziemy starali się do końca tego tygodnia przedstawić bardzo konkretne propozycje – zapewnił.

Równocześnie zwrócił uwagę, że polski rząd znosi obostrzenia w większym stopniu niż robią to inne kraje europejskie. – Porównując nas z innymi krajami (…) skala poluzowań, która ma miejsce w Polsce jest daleko bardziej zaawansowana – powiedział.

Od 6 do 25 czerwca wprowadzono, jako kolejny etap znoszenia restrykcji możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 osób na 15 m2. Podobne zasady dotyczą sal zabaw, które zostały również otwarte. Więcej osób może też już uczestniczyć w imprezach i zgromadzeniach. Ich liczbę zwiększono trzykrotnie, aktualnie do 150 osób. W transporcie zbiorowym dopuszczono większe obłożenie – 75 proc., pozostawiając nadal obowiązek zakrywania ust i nosa. (PAP)

Klaudia Torchała, Anna Gumułka
Print Friendly, PDF & Email