Niedziela z książką: Łukasz Kaznowski ”Luzak na kółkach”

Niedziela z książką: Łukasz Kaznowski ”Luzak na kółkach”
Fot. Adminstrator

Łukasz Kaznowski urodził się w Londynie w 1990 roku. Od siódmego miesiąca życia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni, przez który od dziecka jest skazany na wózek inwalidzki. Niedawno ukazała się jego debiutancka książka „Luzak na kółkach”.Jeżeli szukasz inspirującej opowieści pełnej pikanterii, śmiechu, kontrowersji, łez, szaleństw, a przede wszystkim optymizmu – ta książka jest dla Ciebie.

– Żyję na totalnym luzie, a do swojej niepełnosprawności podchodzę z wielkim dystansem, łamiąc wszelkie stereotypy z nią związane. Cieszę się każdym dniem i jestem w ciągłym ruchu, stale pamiętając o życiowych priorytetach. Staram się udowadniać swoją postawą i rzadko spotykaną chorobą, że siła to stan umysłu, którego pułap może osiągnąć każdy, bez względu na sytuację życiową. Jestem również żywym przykładem na to, że ograniczenia – zbyt często mające decydujący wpływ na negatywną jakość naszego życia – są wymysłem człowieka. Albo Ty bawisz się życiem, albo życie bawi się Tobą… Jest to moje życiowe motto, które towarzyszy mi odkąd przyszedłem na świat – tłumaczy Łukasz Kaznowski.

„Luzak na kółkach” to inspirująca historia niepełnosprawnej osoby, która uwielbia swoje życie i patrzy na nie wyłącznie przez pozytywny pryzmat. Kocha luz, zabawę, imprezy, seks i spontaniczność. Ma wielu bliskich przyjaciół i mnóstwo znajomych. Oprócz niecodziennych szaleństw na każdym kroku rozwija swoje życiowe pasje, dokształca się zawodowo i zyskuje nieprzeciętne doświadczenia. Temat jest wyjątkowy z faktu, że opisuje życie człowieka, który z ledwością się porusza.

Źródło i fot luzaknakolkach.pl

Oprac. AG

Print Friendly, PDF & Email