Niebywały talent

Niebywały talent
Fot. materiały prasowe

W dniach 6-19 października br. w Atlas Tower w Warszawie podziwiać będzie można wyjątkową wystawę malarską. Swoje obrazy zaprezentuje tam 12-letnia Wanessa Bąkowska z Zespołem Downa.

Dziewczynka zaczęła malować 2 lata temu i od tego czasu stało się to jej ogromną pasją. Stosuje różne techniki, a jej obrazy przepełnione są emocjami, co widać w ich barwach i tematyce. Młoda artystka ma za sobą wernisaże w Złotowie, Przeźmierowie, Pile, Łodzi, Łobżenicy, Okonku. Jej prace znajdują się w galerii Integracja.pl, a jedna z nich została wybrana z prawie półtora tysiąca nadesłanych i pokazana na telebimie podczas Wielkiej Gali Integracji w Teatrze Narodowym w Warszawie.

– W tym roku Wanessa spełniła swoje wielkie marzenie, goszcząc niejako na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii. Napisała list do Królowej Elżbiety II. Wysyłając go, dołączyła obraz „Ziemia”, namalowany specjalnie na tą okazję. Otrzymała z dworu królewskiego list z podziękowania, który sprawił jej ogromną radość. Każdego dnia Wanessa pokazuje, że dzięki talentowi, ale i ciężkiej pracy można osiągnąć szczyty, można sięgnąć do gwiazd – dzieje się to zwłaszcza wtedy, kiedy maluje na płótnie – czytamy na stronie wydarzenia „Obrazy malowane sercem” na FB.

Jeśli kogoś poruszą prace Wanessy, organizatorzy przewidują również ich sprzedaż. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na rehabilitację dziewczynki i jej niepełnosprawnego rodzeństwa.

Oprac. AG
Print Friendly, PDF & Email