„Nie marnuj, napraw, wymień”. ZUO po raz XV zorganizował Festyn GOZ

„Nie marnuj, napraw, wymień”. ZUO po raz XV zorganizował Festyn GOZ
Fot. Adminstrator

Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu zaprosił dziś (25.05) elblążan na pl. Jagiellończyka. „Festyn GOZ – nie marnuj, napraw, wymień”, niósł jeden prosty przekaz – dbaj o planetę.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

– Dziś będziemy wymieniać odpady zebrane selektywnie na rośliny m.in. kwiaty, drzewka owocowe, krzewy, czyli ten wybór roślin jest bardzo duży – mówił nam tuż po rozpoczęciu festynu Andrzej Lemanowicz, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. – Mamy przygotowane tu kilka tysięcy roślin. Jesteśmy też umówieni, że jeśli będzie zapotrzebowanie, to będą dowiezione, tak żeby kwiatków nie zabrakło. W minionym roku elblążanie zostawili tu kilkanaście ton odpadów. Z roku na rok maleje jednak ilość przynoszonej makulatury – dodaje.

Podczas festynu punktowane były poszczególne frakcje odpadów. Za uzbieranie 30 punktów można było otrzymać roślinę ozdobną; za 60 pkt. – drzewko, krzew lub iglak; za 30 pkt. – 10 litrowe wiaderko na bioodpady.

Na Placu Jagiellończyka można było zostawić również rzeczy sprawne i działające, ale już nieużywane lub niedziałające, ale nadające się do naprawy. ZUO nagradzał to kwiatkiem, a zainteresowane osoby mogły za darmo te rzeczy wziąć.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych. W ramach festynu przygotowano także warsztaty recyklingowe, podczas których można było poznać sposoby na drugie życie dla odpadów.

Na najmłodszych czekały również dmuchane place zabaw, występ magika (magik paulo), malowanie twarzy, tatuaże brokatowe oraz henny.

Print Friendly, PDF & Email