Nie lada gratka dla fanów sitwake'a!

Nie lada gratka dla fanów sitwake'a!
Fot. nadesłane / Fundacja „Avalon”

Gdańsk, Warszawa i Białystok – w tych 3 miastach jeszcze w sierpniu odbędą się 3-dniowe, nieodpłatne szkolenia z sitwake’u, organizowane przez Fundację „Avalon” w ramach projektu „Aktywni z Avalon”.

Nazwa „sitwake” to połączenie angielskich słów „sit” – siedzieć oraz „wake” – ślad pozostawiony przez płynący statek. Rider sitwake’owy siedzi na specjalnej desce z siedziskiem, a jego stopy położone są na podnóżku i przypięte pasem. Tak jak w klasycznej odmianie tej dyscypliny sportowej: trzyma linę ciągniętą przez wyciąg. Sportowiec startuje wprost z wody lub z pomostu. W zależności od umiejętności, rider może wykonywać szeroki wachlarz trików przy użyciu liny oraz przeszkód wakeparku.

W grupie szkoleniowej bierze udział 10 uczestników projektu. Są to to trzy osoby z kadry wakeparku, dwóch wolontariuszy, pięciu członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie odbywa się w miejscu dostosowanym do uprawiania sitwake’a przez osoby z niepełnosprawnością.

– Sitwake to sportowa przygoda dla każdego. Dzięki dostępności sportów wodnych osoby z niepełnosprawnościami mogą w pełni korzystać z pięknej pogody i aktywnie spędzać czas nad wodą. Wspólnie przełamujemy stereotypy i świetnie się przy tym bawimy – mówi Szymon Klimza, ambasador Avalon Extreme i trener sitwake, a także Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym OzN.

– Celem projektu „Aktywni z Avalon” jest rozwój sportów ektremalnych oraz aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Dzięki realizacji szkoleń w całej Polsce powstanie sieć miejsc, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać́ z dostosowanej dla nich infrastruktury sportowej oraz zdobytej wiedzy i doświadczenia przeszkolonego personelu. Wpłynie to na rozwój dyscyplin sportowych i ich dostępność dla OzN na terenie niemal całej Polski – czytamy na stronie Fundacji.

Fundacja Avalon
Print Friendly, PDF & Email