Nie daj się oszukać - weź udział w konkursie

Nie daj się oszukać - weź udział w konkursie
Na zdjęciu pierwsze prace, które wpłynęły na konkurs.

„Król Promocji i Kot w Worku”, to skierowany do elbląskiej młodzieży konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Światowego Dnia Konsumenta, który przypadał na 15 marca 2019 roku. Nasze miasto po raz pierwszy postanowiło zainteresować tym tematem młodych.

To pierwszy tego typu konkurs zorganizowany dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miasta Elbląg. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Organizatorem przedsięwzięcia oraz fundatorem nagród jest Prezydent Miasta Elbląg – Witold Wróblewski.

– Celem stworzonej inicjatywy ma być kształtowanie świadomości konsumenckiej wśród najmłodszych konsumentów. O samej idei opowiedział nam Miejski Rzecznik Konsumentów – Paweł Rodziewicz. – Dużo ostatnio działam na gruncie zapobiegania różnego rodzaju niepożądanym zjawiskom związanym z oszustwami, bądź innym niedozwolonymi praktykami rynkowymi wymierzonymi w seniorów. W związku, z czym dla równowagi chciałbym trochę czasu poświęcić młodszym uczestnikom rynku. Stąd różne wizyty w szkołach i stąd właśnie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży – podkreślał w rozmowie.

Konkursowe prace można wykonać w dowolnej technice plastycznej, najlepiej utrzymane w tematyce konsumenckiej np. robienia zakupów. Specjalna komisja wyłoni po trzech zwycięzców z dwóch kategorii wiekowych. Rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wydarzeniu będzie towarzyszyć specjalnie przygotowana wystawa z nadesłanych prac.

– Nie będzie wygranych i przegranych, każdy uczestnik otrzyma upominek współmierny do wiedzy jaką nabędzie w związku z wykonywaniem tej pracy. Liczę na to, że dzieci będą chciały przygotować się merytorycznie do jej wykonania, aby była zgodna z tematem konkursu – dodaje.

Prace można nadsyłać do 19 kwietnia 2019 roku na adres Urzędu Miasta w Elblągu.

Wraz z nią należy złożyć kartę uczestnika i oświadczenie o przekazaniu praw autorskich.

Regulamin konkursu zamieszczony będzie przez okres trwania konkursu na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

REGULAMIN

Print Friendly, PDF & Email