„Nie będziesz sam”. Muzyczne wsparcie dla Pawła

Fot. Mateusz Misztal

To był magiczny wieczór w murach Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu. Dzieci i młodzież z zespołu Diamenty działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury przenieśli zgromadzoną publiczność do świata muzyki.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

W piątkowy wieczór w ZPSM w Elblągu najważniejsze było wsparcie dla elblążanina Pawła Rydla, taty jednej z członkiń zespołu, który walczy z nowotworem. Sprzedane bilety-cegiełki wesprą go w walce z chorobą.

– Zespół Diamenty zawsze jest chętny, żeby pomagać. Już wielokrotnie uczestniczyliśmy w różnych akcjach pomocowych, a teraz mamy taką wyjątkową sytuację, bo chodzi o rodzica jednego z naszych Diamentów, Lilii Rydel z najstarszej grupy. Gdy dowiedzieliśmy się, że tata walczy z chorobą nowotworową, to nie było żadnego zawahania i zdecydowaliśmy, że ten koncert będzie wsparciem dla Pawła Rydla – mówi Dorota Leonowicz ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

Na scenie pojawiło się 60 młodych i niesamowicie zdolnych wokalistów oraz 5-osobowy band, który jest oddolną inicjatywą młodzieży i który powstał przy MDK.

– Pomysł, by koncert finałowy był jednocześnie koncertem wsparcia dla Pawła, wyszedł od pani Ewy Boruszki i bardzo szybko się ta idea rozeszła – mówią Eliza i Julia Kaczmarczyk, nauczycielki-instruktorki zespołu Diamenty. – Wystąpiły dziś wszystkie nasze grupy: od „0” do „6”. Zerowa to ta najmłodsza, a szósta, to ta najstarsza, czyli już praktycznie 18-latkowie.

Sala koncertowa wypełniona była po brzegi. Wykupiono wszystkie dostępne bilety-cegiełki (275), a nawet więcej, bo konieczne było dostawienie ok. 60 krzeseł.

– Cieszymy się, że tak dużą publiczność udało się zgromadzić. Było dziś z nami wielu przyjaciół Pawła, rodzina, a także wiele innych osób, które po prostu chciały pomóc – zaznacza Dorota Leonowicz.

Tuż przed koncertem, w przerwie, a także po koncercie odbył się kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży również powędruje na rzecz wsparcia Pawła.

– Jeśli chodzi o ciasta i napoje, to ogromną pomoc uzyskaliśmy od Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, samorządu uczniowskiego i pani Aleksandry Szerszeń. W zasadzie pod jej kierunkiem te wszystkie ciasta zostały upieczone i dostarczone tutaj – mówi Dorota Leonowicz. – To ciasto i kawa w przerwie koncertu były też okazją do integracji.

Tuż przed i po koncercie zbierane były także darowizny w formie gotówkowej do puszek. W przerwie koncertu i po jego zakończeniu można było z kolei zakupić obrazy żony Pawła, Uli Rydel.

Najbardziej wzruszającym momentem koncertu był jego finał i ostatni utwór „Nie będziesz sam”, czyli polska wersja „You Will Be Found”.

Organizatorami wydarzenia byli: Diamenty & Małe Diamenty, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, Samorząd Uczniowski ZPSM, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

Print Friendly, PDF & Email