„Nic dwa razy”. Wieczór z poezją noblistki

Fot. Mateusz Misztal

W czwartkowy wieczór Młodzieżowy Domu Kultury w Elblągu wypełnił się poezją Wisławy Szymborskiej. Wiersze noblistki recytowały słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. „Spotkanie z poezją” zorganizowane zostało już po raz trzeci.

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej. Stąd też pomysł, by przybliżyć właśnie jej twórczość. Wieczór rozpoczął się od najbardziej znanego wiersza poetki – „Nic dwa razy”. W 2022 roku muzycznie zinterpretowała go sanah, która wydała także album „sanah śpiewa poezyje”. Utwór „Nic dwa razy” z muzyką napisaną przez wspomnianą Zuzannę Grabowską, zaśpiewała Hanna Kusowska, która w trakcie wieczoru wykonała także kilka piosenek Edyty Geppert.

MDK jako miejsce spotkania nie był miejscem przypadkowym, bo wieczorem wystąpiła także młodzież.

– Całość organizujemy we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. Zaprosiłyśmy gości, wśród których są nie tylko słuchacze Uniwersytetu. Jest to wieczór otwarty dla każdego – mówiła tuż przed wydarzeniem Anna Wróblewska, jedne z inicjatorek „Spotkania z poezją”. – Chcemy zachęcić do czytania poezji, a jest do tego świetna okazja, bo obchodzimy 100-lecie urodzin Wisławy Szymborskiej, noblistki. Okazuje się, że nie wszyscy znają utwory Szymborskiej.

W trakcie spotkania z poezją usłyszeć można było m.in. takie wiersze jak: „Miłość szczęśliwa”, „Kot w pustym mieszkaniu”, „Zakochani”, „Rozmowa z kamieniem”, „Portret kobiecy”, „Terrorysta, on patrzy”, „Miłość od pierwszego wejrzenia”.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email