NFZ wydłuża konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi

NFZ wydłuża konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi
Fot. Pixabay

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami placówek medycznych zainteresowanych realizacją szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, NFZ wydłuży konsultacje dla podmiotów do piątku.

Rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk przekazała PAP w środę, że dotychczas – we wtorek i w środę – udzielono ok. tysiąca konsultacji.

Jak wyjaśniła, pierwotnie konsultacje zaplanowano na dwa dni – 8 i 9 grudnia, ale w związku z dużym zainteresowaniem zdecydowano o ich wydłużeniu do piątku 11 grudnia.

Na przedstawicieli placówek medycznych, również tych, którzy nie mają umowy z NFZ, w czwartek i piątek od godz. 8:00 do 18:00, będą czekać koordynatorzy ds. szczepień, którzy przybliżą zasady przystąpienia do programu, wyjaśnią, jakie warunki należy spełnić, aby realizować szczepienia oraz przedstawią zasady finansowania programu.

Konsultacje – jak zapewnia Fundusz – będą odbywać się z zachowaniem środków ostrożności oraz zasad reżimu sanitarnego.

NFZ wskazuje ponadto, że przedstawiciele placówek medycznych mogą uzyskać szczegółowe informacje o programie dzwoniąc pod specjalnie uruchomione numery telefonów w każdym z szesnastu Oddziałów Wojewódzkich Funduszu. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
Print Friendly, PDF & Email