NFZ: Ponad 250 punktów pobrań drive thru w Polsce

NFZ: Ponad 250 punktów pobrań drive thru w Polsce
Fot. Beata Szczepanek (Twitter) / arch.

Liczba mobilnych punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 powiększa się. W całej Polsce jest ich już obecnie ponad 250 – poinformował w poniedziałek Narodowy Fundusz Zdrowia we wpisie na Twitterze.

– Sieć punktów poboru wymazów do badań na obecność #koronawirusa powiększa się. W całej Polsce tzw. punktów #DriveThru jest ponad 250 – podsumowała w poniedziałek centrala NFZ.

Równocześnie rzeczniczka prasowa świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Beata Szczepanek poinformowała w mediach społecznościowych, że nowe punkty od poniedziałku uruchomiono w woj. świętokrzyskim.

– W świętokrzyskim działa już 20 punktów pobrań wymazów COVID-19. Od dziś na pacjentów na kwarantannie i wyjeżdżających do sanatorium czekają nowe punkty w Busku Zdroju, Jędrzejowie, Sandomierzu, Skarżysku, Starachowicach, Włoszczowie i Chęcinach – napisała Szczepanek na Twitterze.

Do mobilnego punktu pobrań zgłaszają się osoby z kwarantanny w dziesiątym lub jedenastym jej dniu, po otrzymaniu SMS-a w tej sprawie. Pobranie wymazu i wykonanie testu ostatecznie potwierdza, czy taka osoba jest zdrowa i może ją opuścić. Badania finansuje NFZ.

Szczegółowa lista 251 punktów pobrań znajduje się TUTAJ.

Klaudia Torchała
Fot. Beata Szczepanek (Twitter)
Print Friendly, PDF & Email