„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. SOSW nr 1 zakończył rok szkolny

Fot. Mateusz Misztal

Uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu zakończyli dziś rok szkolny. Był czas na wręczenie nagród i podziękowania.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Nie brakowało także – zwłaszcza wśród absolwentów – odrobiny smutku i łez, bo choć rozpoczyna się upragniony czas wakacji, to jednak wraz nimi bezpowrotnie opuszcza się mury szkoły, która była drugim domem.

– Jako dyrektor mam przyjemność i satysfakcję po raz 15 zakończyć rok szkolny. Jako pracownik Ośrodka jestem tu już 28 rok. (..) Chciałbym powiedzieć państwu, zarówno uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji, obsługi, rodzicom, opiekunom i wszystkim tu obecnym, że dopłynęliśmy do kolejnego brzegu. Uczniowie zakończyli kolejną klasę, kolejny etap edukacyjny, nauczyciele kolejny etap swojego życia zawodowego, podobnie jak pozostali pracownicy. A państwo rodzice i opiekunowie po raz kolejny możecie zobaczyć wzrost swoich dzieci – mówił do zgromadzonych podczas uroczystości Leszek Iwańczuk, dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu.

W swoim wystąpieniu szczególnie podziękował za cały rok rodzicom i nauczycielom, podkreślając że takie placówki jak ta, nie mają sensu bez ich udziału. – Za cały rok współpracy serdeczne państwu dziękuję – zaznaczył.

– Moim zdaniem nazwa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nie jest właściwa. Ten Ośrodek powinien się nazywać Wyjątkowy Ośrodek-Szkolno-Wychowawczy, bo jest on dedykowany wyjątkowym uczniom, dzieciom i młodzieży, jest miejscem, które gromadzi wyjątkowych rodziców i opiekunów i jest miejscem pracy dla wyjątkowych nauczycieli i wszystkich pracowników. Za państwa wyjątkowość serdecznie dziękuję – mówił dyrektor placówki.

W trakcie uroczystości wręczono także świadectwa i nagrody. Był to też czas pożegnań. Młodsze klasy pożegnały najstarszych uczniów szkoły, którzy od dziś są już jej absolwentami.

Z kolei na emeryturę przeszło 5 pań, które pożegnano wczoraj.

– Jedna z nich pełna wzruszenia powiedziała jedno krótkie zdanie: „To miejsce było, jest i będzie moim drugim domem”. I takich wyjątkowych ludzi ma ten Ośrodek. Jestem dumny, że mogę stać na czele takiego zespołu, takich uczniów, takich pracowników i takich rodziców i opiekunów – podkreślił Iwańczuk.

Leszek Iwańczuk niedawno został powołany przez prezydenta Elbląga Michała Missana na kolejną kadencję. Jak sam mówi w nowej kadencji nadal chce współpracować z rodzicami i Radą Rodziców.

W planach placówki jest m.in. zakup nowego samochodu służącego do transportu uczniów czy budowa placu zabaw na terenie Ośrodka.

Print Friendly, PDF & Email