Nauka Braille'a klockami

Nauka  Braille'a klockami
Fot. mat. prasowe

LEGO wypuszcza właśnie na rynek nową, testową serię klocków, które mają służyć nauce alfabetu Braille’a. Swoim nowym produktem firma chce sprawić, by zabawa klockami mogła być jednocześnie nauką. Ciekawą sprawą jest fakt, że klocki są kompatybilne z tymi, które już znajdują się na rynku.

Seria to 250 klocków, które obejmą cały alfabet Braille’a, a także liczby od 0 do 9 i symbole matematyczne. Klocki są obecnie testowane w języku portugalskim, duńskim, angielskim i norweskim, do końca roku przewidywane są także testy wersji hiszpańskiej, niemieckiej oraz francuskiej.

Skarbnik Europejskiej Unii Niewidomych stwierdził: „Jesteśmy głęboko przekonani, że Lego Braille Bricks może pomóc w zwiększeniu zainteresowania nauką alfabetu, dlatego cieszymy się, że Fundacja Lego umożliwia rozwój tej koncepcji i dostarczenie jej dzieciom na całym świecie”.

Warto dodać, że klocki będą bezpłatnie przekazywane szkołom oraz instytucjom wspierającym niewidome dzieci oraz te poważnymi wadami wzroku. Dyrektor artystyczny LEGO Morten Bonde (który sam niestety traci wzrok, w wyniku postępującej wady genetycznej oczu) stwierdził:

„Doświadczanie reakcji zarówno uczniów, jak i nauczycieli na Lego Braille Bricks było niezwykle inspirujące i przypomniało mi, że jedyne ograniczenia spotykane w życiu to te, które tworzymy w umyśle.”

Źródło: edition.cnn.com
Print Friendly, PDF & Email