Na wizytę w ZUS możesz umówić się telefonicznie

Na wizytę w ZUS możesz umówić się telefonicznie
Fot. Mateusz Misztal

Wybrany dzień oraz godzina, bez konieczności czekania. – Od 20 listopada, nasi klienci mogą telefonicznie umówić się na wizytę w wybranej przez siebie placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie z ekspertem Zakładu można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie oraz o wybranej godzinie. W tym celu każdy, oddział ZUS uruchomił specjalny numer telefonu – informuje ZUS.

Aby umówić wizytę w oddziale w Elblągu należy zadzwonić pod numer (55) 641 93 72, natomiast w oddziale w Olsztynie – pod numer (89) 741 50 08.

– Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu kontaktowego. Należy również podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

Dotychczas z rezerwacji wizyty w placówce ZUS mogli skorzystać klienci, którzy mieli swoje konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. – Teraz można do nas także zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy, niezależnie od tego, czy ma już konto na PUE – zaznacza rzecznik.

Klient, który nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

– Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej oraz podczas aktualnej aury pogodowej – wyjaśnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego (zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę obsługi).

Pamiętajmy, że z ekspertem ZUS można także porozmawiać on-line. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę. Szczegółowe informacje znaleźć można na zus.pl.

Print Friendly, PDF & Email